„Atak na rekord” :

czyli poprawa- czasów,  rekordów klubowych najlepszych zawodników naszego klubu- Mistrzów,  wielokrotnych medalistów Mistrzostw Polski i Reprezentantów naszego kraju w zawodach międzynarodowych; zawodników Uczniowskiego Klubu Sportowego „Orka ‘ z Zamościa.

Patronat nad zawodami objęła P Prezes Marzena Sędłak.

 

      W dniu 28 grudnia 2015r odbyła się kolejna edycja prestiżowych  zawodów. W zawodach prawo startu mieli tylko zawodnicy zrzeszeni w Naszym klubie sportowym.

Współzawodnictwo rozpoczęliśmy od zawodów naszego „narybku” czyli po raz pierwszy  w życiu pokonania dystansu 25m na głębokim basenie. Młodzi adepci pływania poradzili sobie rewelacyjnie. Za wykonane zadanie otrzymali chrzest pływacki – „płetwą w pośladki”, Certyfikat Młodej Orki oraz za tak bolesny proceder ciasteczka w czekoladzie na otarcie łez. Następnie przystąpiliśmy do współzawodnictwa na wszystkich możliwych dystansach na basenie 25m w celu zaistnienia na tablicy rekordów Naszego klubu.

           Aby dokonać niemożliwego czyli poprawienia czasów uzyskanych przez Marcelinę Radlińską, Katarzynę  Sędłak, Michała Bulaka, Michała Brzusia, Łukasza Kuleszy, Rafała Podolaka, Macieja Żukowskiego i wielu innych wspaniałych zawodników naszego klubu: zawodnicy od wielu lat  wytrwale trenowali pod okiem swoich szkoleniowców: Zbigniewa Lewickiego, Piotra Kozłowskiego, Piotra Grądkowskiego oraz Jarosława Lewickiego. Niemożliwe stało się możliwe. Zostały ustanowione nowe rekordy klubu- Katarzyna Szuper ustanowiła nowy rekord na 50m stylem dowolnym i 100m stylem grzbietowym, Klaudia Malec na 200m stylem grzbietowym, Jakub Abraszek na 200m stylem motylkowym, Magdalena Ulanicka na 200m stylem motylkowym, oraz nowy rekord klubu ustanowiła 9 letnia Julia Poździk płynąc na dystansie 400m stylem dowolnym. „Brawo zawodnicy za wkładany trud podczas treningu- rekordy są po to aby je poprawiać. Czeka Was wytężony rok pracy do następnych zawodów a może kolejne rekordy zostaną poprawione- już za rok”.

Jarosław Lewicki