Drużynowe Mistrzostwa Województw Puławy

W dniach 30-31 maja w Puławach odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Województw w pływaniu dzieci 10 – 11 lat. Do współzawodnictwa zgłosiło się 16 klubów sportowych.

Nasz klub UKS „Orka” reprezentowało 21 zawodników; 12 dziesięciolatków oraz 9 jedenastolatków. W klasyfikacji generalnej 10 latkowie zajęli 2 miejsce.

Indywidualnie wśród 10 latków najlepiej spisała się Katarzyna Szuper zdobywając srebrny medal na dystansie 50 m stylem grzbietowym uzyskując czas 40,04. Ponadto Kasia była 5 na: 50 m stylem klasycznym, 50 m stylem dowolnym oraz na 100m stylem zmiennym, – w klasyfikacji generalnej za 4 starty zajęła 4 miejsce, 6 miejsce zajęła Klaudia Malec na 50 m stylem klasycznym. Należy dodać, iż wszyscy 10 latkowie pływali na 4 dystansach ( 50m stylem dowolnym, grzbietowym i klasycznym oraz 100m stylem zmiennym) oddzielnie dziewczęta i chłopcy; toteż zdobycie medalu było dość trudne. Wśród 11 latków sztafeta dziewcząt 4x 50m stylem dowolnym zajęła 3 miejsce i uzyskała brązowy medal; dziewczęta płynęły w składzie: Magda Chmiel, Weronika Maślany, Oliwia Długosz, Dagmara Szcząchor.

Na sukces 10-latków zapracowali:

Katarzyna Szuper, Klaudia Malec, Daria Kołcon, Julia Bednarz, Magdalena Ulanicka, Joanna Sosnowska, Norbert Wróblewski, Julian Gadaj, Wiktor Wach, Jakub Abraszek, Filip Łagoźny, Miłosz Malec.

W klasyfikacji generalnej 11 latkowie zajęli dobre 6 miejsce (ostatni wynik z 2013r Drużynowych Mistrzostw Województw- 13 miejsce) na ten wynik zapracowali:

Magda Chmiel, Weronika Maślany, Oliwia Długosz, Dagmara Szcząchor, Kewin Mandziuk, Mikołaj Siwiec, Jakub Tokarski, Kamil Rabiński, Kajetan Chwedyk.

Gratuluję zawodnikom osiągnięć sportowych i liczę na sumienny systematyczny trening. Mam nadzieję, że każdy z zawodników zrozumiał ma czym polega sportowa rywalizacja, wkładany trud w trening oraz techniczne wykonywanie poszczególnych zadań. Praca, praca, praca”