GŁÓWNE MISTRZOSTWA WOJEWÓDZTWA LUBELSKIEGO w pływaniu 2017.

W trzech blokach, w sobotę i niedzielę 10-11 czerwca na olimpijskiej pływalni AQUA w Lublinie rozegrano Mistrzostwa Województwa Lubelskiego. W zawodach wystartowało 248 zawodniczek i zawodników z 22 klubów, którzy klasyfikowani byli w trzech kategoriach wiekowych: 12-13 lat, 14-15 lat i kategorii open.

Z pokaźnym workiem medali wrócili z tych zawodów zamojscy pływacy. Zamojska Orka wystawiła 9 zawodniczek i 13 zawodników, którzy wywalczyli łącznie 22 medale: 5 złotych, 12 srebrnych i 5 brązowych. Pod względem ilości zdobytych medali Orka uplasowała się ex aequo z Wisłą Puławy na miejscu 4 a w klasyfikacji preferującej złote medale na miejscu 8.

Mistrzami Województwa Lubelskiego na rok 2017 zostali:

1. Julia Malinoś-na dystansie 50 i 100 m stylem dowolnym. Bardzo dobre czasy uzyskane na tych dystansach (29.00 i 1:04.29) pozwoliły na uplasowanie się na 2 miejscu w gronie najlepszych zawodniczek w kat.12-13 lat.

2. Julia Bednarz-na dystansie 50 i 100 m stylem klasycznym. W klasyfikacji najlepszych zawodniczek Julka uplasowała się na miejscu 8.

3. Filip Łagoźny– na dystansie 100 m stylem klasycznym. W klasyfikacji najlepszych zawodników Filip znalazł się na miejscu 6.

Srebrnymi medalistami Mistrzostw Województwa zostali:

1. Klaudia Malec-srebro na 50 m stylem klasycznym i 200 m stylem zmiennym. Klaudia zamknęła pierwszą 10 najlepszych zawodniczek.

2. Filip Łagoźny-srebro na 50 i 200 m klasykiem,

3. Katarzyna Szuper-srebro na 50m stylem grzbietowym, w klasyfikacji najlepszych zawodniczek Julka uplasowała się na miejscu 7.

4. Jakub Abraszek-srebro na dystansie 50 i 100 m stylem motylkowym, 200 m stylem zmiennym. Kuba w klasyfikacji najlepszych zawodników uplasował się na miejscu 7.

5. Julia Malinoś-srebro na 200 i 800 m stylem dowolnym,

6. Julia Bednarz-srebro na 200 m stylem klasycznym,

7. Zuzanna Sioma-srebro na 200 m stylem motylkowym.

Medale brązowe Mistrzostw Województwa Lubelskiego wywalczyli:

1. Katarzyna Szuper– na dystansie 50 m stylem dowolnym,

2. Julia Bednarz-na dystansie 400m stylem zmiennym,

3. Klaudia Malec-na dystansie 100 i 200m stylem klasycznym,

4. Rafał Chyrchała na dystansie 200 m stylem grzbietowym.

Bardzo dobre wyniki uzyskane przez Julię Malinoś, Julię Bednarz, Klaudię Malec, Katarzynę Szuper i Filipa Łagoźnego sprawiły, że uplasowali się oni w czołówce rankingów najlepszych zawodniczek i zawodników polskich trzynastolatków!

Kolejnymi zawodami dla pływaków Orki są Międzywojewódzkie Drużynowe Mistrzostwa Młodzików-II runda w Ostrowcu Świętokrzyskim. Termin: 17-18.06.2017r.