W dniu 10 marca 2013r odbyła się II edycja zawodów z cyklu KLP „Szuwarek”. Udział wzięło czternaście klubów województwa lubelskiego i były to: Klub Sportowy Olimpia Lublin, Lubelski Uczniowski Klub Sportowy Orlik Lublin, Miejskie Towarzystwo Pływackie Lublinianka, Miejski Uczniowski Klub Sportowy Lider Chełm, Stowarzyszenie Klub Sportowy Olimpijczyk Świdnik, Szkoła Podstawowa nr 8 Chełm, Uczniowski Klub Sportowy Orka Zamość, Uczniowski Klub Sportowy Skarpa Lublin, Zespół Szkół nr1 Bełżyce oraz gospodarze Uczniowski Klub Sportowy Wodnik Krasnystaw oraz po raz pierwszy LKP Skalar Lubartów. Łącznie do zawodów zgłoszono stu sześćdziesięciu trzech uczestników z czego przybyło i wystartowało 148.
W programie II Rundy KLP „Szuwarek” przewidziano: pięć kategorii wiekowych począwszy od najmłodszych dzieci urodzonych w roku 2006 i młodszych po dzieci z rocznika 2002.

 

Nasz klub reprezentowało 17 zawodników, którzy startowali w czterech z siedmiu kategorii wiekowych, i byli to: Wróblewski Norbert, Malec Klaudia, Żelazny Łucja, Szuper Katarzyna, Podoba Jakub, Gazda Michał, Mołdoch Karol, Panas Bartłomiej, Półtorak Szymon, Stępora Szymon, Kleinrok Jakub, Tokarski Jakub, Korniewska Martyna, Kocon Daria, Pizun Zuzanna, Pryjma Wiktoria, Szcząchor Dagmara, Ulanicka Magdalena.

Zawodnicy startowali na dwóch dystansach w zależności od kategorii wiekowej.

W kategorii pływaków 9-letnich- Norbert Wróblewski uzyskał pierwsze miejsce na dystansie 25m stylem dowolnym i trzecie miejsce na 25m stylem klasycznym, jego klubowa koleżanka Klaudia Malec zdobyła drugie miejsce na dystansie 25m stylem dowolnym uzyskując taki sam czas jak zwyciężczyni tego wyścigu, zaś na 25m stylem klasycznym zajęła drugą lokatę. Katarzyna Szuper zajęła szóstą lokatę w wyścigu na 25m stylem dowolnym.

W kategorii zawodników 8-letnich Łucja Żelazny była 3 na dystansie 25m stylem dowolnym i czwarta na 25m stylem grzbietowym.

Wśród zawodników 10-letnich najbliżej podium uplasował się Jakub Podoba uzyskując szóste miejsce na dystansie 50m stylem dowolnym.

 

Czasy poszczególnych zawodników oraz ich miejsca po 2 rundach dostępne są na stronie omegatiming w zakładce okręgowe należy wybrać KLP Szuwarek w Krasnystawie.

 

Powolutku pniemy się coraz wyżej i wyżej. Po I rundzie mieliśmy 6 miejsce w rankingu medalowym klubów , po II mamy 4 . Zawody trwają jeszcze pięć rund. Nie mamy zawodników w każdej kategorii wiekowej- to dużo tracimy już na starcie zawodów- ale nie oznacza to że się poddamy bez walki. Następne zawody w kwietniu i już szlifujemy formę. Gratuluję zawodnikom rekordów życiowych i mam nadzieję że dalej zechcą je poprawiać.

 

Ze sportowym pozdrowieniem Jarosław Lewicki.