Jesień 2011

Jesienny sezon startowy zamojscy pływacy rozpoczęli już październiku. Najlepsi zawodnicy przygotowują się do Zimowych Mistrzostw Polski Seniorów i Młodzieżowców w Poznaniu(15-18 grudnia). Dla pozostałych starszych i młodszych zawodników zawodami docelowymi są Mistrzostwa Województwa Lubelskiego. Tylko Marcelina Radlińska, jako jedyna zawodniczka z Lubelszczyzny ma zaszczyt reprezentowania Polski podczas pierwszych, rozegranych w Polsce Mistrzostw Europy Seniorów. Mistrzostwa zostaną rozegrane tuż przed Mistrzostwami Polski(8-11 grudnia) w Szczecinie. Zawodniczka Orki wystąpi na 50, 100 m stylem motylkowym, a także na 100 i 200m stylem zmiennym. Marcelina udział w ME zapewniła sobie już w maju, zdobywając srebrny medal na 50m motylkiem podczas MP na długim basenie. Startami kontrolnymi dla najlepszych, były zawody z cyklu Grand Prix-Puchar Polski. W pierwszej edycji rozegranej na zmodernizowanej pływalni w Dębicy, Marcelina Radlińska czterokrotnie stawała na podium. 2 miejsca wywalczyła na dystansie 200m stylem motylkowym i 200m stylem zmiennym, 3 miejsca zajęła na 100 i 400m stylem zmiennym. Bardzo dobrze pływał 14 latek Michał Brzuś, który ustanawiając rekord klubu z wynikiem 27,63s na 50 grzbietem uplasował się na 9 pozycji. Katarzyna Sędłak najlepszą, 12 pozycję wywalczyła na 800m stylem dowolnym a Łukasz Kulesza na 50m klasykiem był 10. W drugiej edycji GP-Pucharu Polski, rozegranej w Krakowie Marcelina Radlińska zwyciężyła na dystansie 100 m stylem motylkowym, na 50m tym samym stylem była 2 a na 200m stylem motylkowym i 200 zmiennym zajęła 3 lokaty. Pozostali zawodnicy: Katarzyna Sędłak, Michał Brzuś i jego debiutujący w takiej imprezie koledzy ze złotej sztafety, zajęli miejsca poza pierwszą 10. Trzecia edycja GP-Puchar Polski rozegrana została w Łodzi. Marcelina Radlińska po tygodniowej przerwie w treningach, spowodowanej chorobą, jeszcze nie w pełni zdrowa odnosiła swoje kolejne sukcesy. Tym razem miała mniej startów, co miało przełożyć się na lepsze wyniki. Niestety nie pozwolił na to osłabiony organizm i skończyło się ,,tylko” dwoma 3 miejscami na 50m motylkiem i 200m stylem zmiennym. Ponownie bardzo dobrze pływał Michał Brzuś, który poprawił 2 kolejne rekordy klubu: na 200m stylem grzbietowym(2:13,26) i 100 m stylem dowolnym (54,71). Poza pierwszą dziesiątką plasowali się: Katarzyna Sędłak, Łukasz Kulesza i Igor Radwański. Najmłodsi zawodnicy w kategorii 10 i 11 lat podzielili już między siebie medale Mistrzostw Województwa Lubelskiego podczas zawodów w Puławach(12 listopada). W kategorii 10 latek najszybsza na dystansie 50m stylem klasycznym okazała się Julia Sawicka. Wynikiem 46,41 wywalczyła zloty medal i tytuł Mistrzyni Województwa. W kategorii 11 latków bardzo dobrze spisał się Dawid Wiórko, który zdobył złoty medal na 100m st.zmiennym(1:18,21-nowy rekord Ork) i srebrny medal na 50m st.motylkowym. Rezultat Dawida na 100 zmiennym okazał się najlepszym wynikiem zawodów, według tabel punktowych FINA. Blisko podium uplasowali się: Bochniak Jakub-4 na 50 klasycznym i 50 motylkiem i Aleksy Radwanski-5 na 50 grzbietem. W dniach 3-4 grudnia pływacy walczyć będą o medale Mistrzostw Województwa w kategoriach 12-13, 14-15 lat i open na pływalni w Puławach. Wcześniej, finałowe rundy Wojewódzkiej Ligi Dzieci i Młodzików, a także Wojewódzkiej Ligi Juniorów(12 lat i starsi) rozegrane zostaną w Zamościu. Młodsi w sobotę-26 listopada a starsi w niedzielę 27 listopada.