MEMORIAŁ HENRYKA KOSAKOWSKIEGO

Coroczne zawody memoriałowe upamiętniające założyciela i pierwszego prezesa Lubelskiego Okręgowego Związku Pływackiego odbyły się 11 kwietnia na pływalni MOSiR w Lublinie.Pod względem ilości startujących(ok. 120 zawodniczek i zawodników) nie były to na pewno zawody rekordowe, mimo tego stały na wysokim sportowym poziomie. Orkę reprezentowało tylko troje zawodników: Paula Sienkiewicz, Wiktor Sędłak i Michał Brzuś. Zawody odbywają się bez podziału na kategorie wiekowe toteż najmłodszym zawodnikom trudno się jest przebić do miejsc medalowych. Paula Sienkiewicz uplasowała się na 8 miejscu na 50m stylem dowolnym-29,11, na 100m tym samym stylem z czasem 1:04,16 zajęła miejsce 6 a 100m stylem motylkowym z czasem 1:13,96(życiówka)ukończyła na piątej pozycji.

Wiktor Sędłak pływając na poziomie swoich życiówek w stylu dowolnym na 50m uzyskał 30,62s, na 100m 1:08,62 a na 400m 5:08,74s plasując się poza pierwszą 10. Michał Brzuś ze względu na okres przygotowań do MP seniorów nie może w obecnej chwili uzyskiwać najlepszych rezultatów, mimo to na 50m stylem dowolnym uplasował się na 2 miejscu-24,72, na dystansie dwukrotnie dłuższym tym samym stylem zajął ponownie 2 miejsce-53,07, ulegając tylko starszemu o 4 lata koledze z Lublinianki, Adamowi Dubielowi. Dla osłody zdecydowanie wygrał wyścig na 100m stylem motylkowym-57,14 . W przypadku Brzusia wszystkie czasy odbiegają znacznie od życiówek, lecz na 4 tygodnie przed głównymi zawodami jest to rzecz naturalna. Michał Brzuś jest w szerokiej kadrze na YEOF, który odbędzie się w lipcu w Ultrchcie. Swoje wysokie umiejętności i co ważniejsze wysoką formę trzeba będzie potwierdzić na Głównych Mistrzostwach Polski w Olsztynie 13-16 czerwca. Nominacje na te prestiżowe zawody uzyska maksymalnie 16 zawodniczek i zawodników.