12 listopada br. na lubelskiej pływalni H2O rozegrano Mistrzostwa Województwa Lubelskiego w najmłodszych kategoriach wiekowych. Do rywalizacji stanęło 205 zawodniczek i zawodników z 20 licencjonowanych klubów.

Każdy zawodnik miał prawo startu w dwóch z pięciu konkurencji. Dziesięciolatkowie mieli do wyboru: 50 metrów stylem motylkowym, grzbietowym, klasycznym i dowolnym lub 100 metrów stylem zmiennym. Jedenastolatkowie pływali 50 motylkiem, 100 klasykiem, 100 grzbietem, 100 dowolnym lub 200 metrów stylem zmiennym.

Zamojska Orka w liczbie 27 zawodniczek i zawodników stanowiła najliczniejszą ekipę na zawodach. Tym razem trenerzy zgłosili wszystkich zawodników urodzonych w 2005 i 2006 roku (z wyjątkiem chorych) bez względu na staż treningowy. Z tego też względu różnice w uzyskiwanych wynikach są niekiedy dość spore, poza tym dla wielu młodych pływaków były to pierwsze tak poważne zawody. W klasyfikacji medalowej Orka zdobywając 4 medale: 1 srebrny i 3 brązowe zajęła 11 miejsce, choć pod względem ilości zdobytych medali uplasowała się na miejscu 6. Srebrny medal w wyścigu na 50m stylem dowolnym wywalczyła Aleksandra Poździk(10 lat), brązowy medal na 50m stylem motylkowym-Filip Dubiel (10 lat), brązowy na 50 m stylem klasycznym-Olaf Lupa (10) i brązowy na 100m stylem zmiennym-Mateusz Abraszek (10). W pierwszej 6 zawodników, którzy prezentowali się podczas ceremonii dekoracji odbierając dyplomy znaleźli się ponadto: IV na 50 m stylem grzbietowym-Piotr Abraszek (10) , IV na 100m stylem zmiennym-Olaf Lupa, V na 50m stylem motylkowym-Aleksandra Poździk, V na 50m stylem dowolnym-Filip Dubiel, V na 100m stylem klasycznym i 50m stylem motylkowym-Jakub Rymarz (11 lat).

Cieszą nie tylko zdobyte medale lecz co ważniejsze zauważalny postęp w osiąganych wynikach. Poza nielicznymi wyjątkami wszyscy zawodnicy poprawili swoje rekordy życiowe. Z uwagi na to, że pływanie to sport dla wytrwałych i cierpliwie ciężko trenujących sportowców, gdzie do wyników dochodzi się niekiedy całymi latami liczba startujących zawodników Orki napawa nadzieją, że wśród nich są kolejne ukryte jeszcze zamojskie talenty i przyszli mistrzowie.

{gallery}MWL2016{/gallery}