14 listopada 2015r w Lublinie na nowej pływalni „Aqwa” odbyły się Mistrzostwa Województwa  Lubelskiego w pływaniu dzieci 10 i 11 letnich. Do współzawodnictwa zgłosiło się 17 klubów sportowych naszego regionu.         

Nasz  Uczniowski Klub Sportowy „Orka” reprezentowała grupa 17 zawodników i byli to;

10 latkowie – Łucja Żelazny, Julia Poździk, Jakub Rymarz,

11 latkowie- Jakub Abraszek, Katarzyna Szuper, Klaudia Malec, Filip Łagoźny, Julia Bednarz, Magdalena Ulanicka, Zuzanna Sioma, Joanna Sosnowska, Wiktor Wach, Daria Kołcon, Hubert Kucharski, Emilia Hauzner i Wiktoria Adamczuk, Igor Dubiel,

 

      Pod  duchowym przewodnictwem P. Prezes Marzeny Sędłak nasi zawodnicy przywieźli z zawodów 4 medale:

— Jakub Abraszeksrebrny medal na dystansie 100 m stylem klasycznym i brązowy na 50m stylem motylkowym,” należy dodać iż do złota Kubie zabrakło 17 setnych sekundy”,

 

Katarzyna Szupersrebrny medal na dystansie 50 m stylem motylkowym.

 Kasia startowała w zawodach po niedoleczonej grypie żołądkowej , która nie pozwoliła jej wystartować w drugiej konkurencji 100m stylem grzbietowym, gdzie byłaby prawdopodobnie faworytką wyścigu,”

 

 —Klaudia Malecbrązowy medal na dystansie  100 m stylem klasycznym. „ Jeszcze dwa miesiące temu złamana kość śródstopia, gips, od niedawna zaczęła myśleć o trenowaniu”

  

„Gratuluję zawodnikom osiągnięć sportowych; przede wszystkim rekordów życiowych. Nasza drużyna trapiona przez kontuzje i wszelkie choróbska wirusowe stanęła na wysokości zadania i godnie reprezentowała Nasze miasto Zamość na najważniejszych zawodach dla tej kategorii wiekowej . Młodzi sportowcy – brawo za charakter,  walkę z przeciwnikami ale też z samymi sobą. Pływamy dalej”

Jarosław Lewicki.