W sobotę 4 lutego na lubelskiej Aqua rozegrane zostały pierwsze tegoroczne zawody pływackie-pierwsze rundy Ligi Wojewódzkiej Dzieci i Młodzików(11-12 lat) i Wojewódzkiej Ligi Juniorów-Open(13 lat i starsi), pod nazwą Multi Liga. W zawodach wzięła rekordowa (jak na zawody wojewódzkie) ilość zawodników-487 zawodniczek i zawodników z 22 klubów. W rekordowej ilości znaczący udział miała też Orka Zamość, która wystawiła 45 zawodniczek i zawodników. Niestety nie samą ilością wygrywa się zawody ligowe. W każdej konkurencji punktują tylko trzy najlepsze zawodniczki i zawodnicy i jedna sztafeta wg. klucza: 13,11,10,9,8,7,6,5,4,3,2,1 pkt. Przed zawodniczkami i zawodnikami Orki w tym roku stanęło bardzo trudne zadanie. Pływacy 12 letni, którzy w ubiegłym roku w znacznym stopniu przyczynili się do drużynowego sukcesu w Lidze Dzieci i Młodzików(4 miejsce), w tym roku przeszli do Ligi Juniorów, gdzie jako najmłodszy rocznik rywalizują bez podziału na kategorie wiekowe(13 +). Biorąc to pod uwagę, każda lokata młodych zawodników w pierwszej 10-tce konkurencji trzeba traktować jako sukces. Nie mniejsze wyzwanie stoi przed najmłodszymi pływakami, którzy jako 11 latkowie (rocznik 2006) oficjalnie debiutują w zawodach ligowych.

W klasyfikacji drużynowej I rundy Wojewódzkiej Dzieci i Młodzików Orka uplasowała się na wysokim 6 miejscu zdobywając 91 pkt. Sklasyfikowanych zostało 17 klubów.

W klasyfikacji drużynowej I rundy Wojewódzkiej Ligi Juniorów-Open Orka zdobywając 35 pkt. uplasowała się na miejscu 10, wśród 19 sklasyfikowanych klubów.

Oceniając indywidualne występy zawodników, biorąc pod uwagę nie tylko zajęte miejsce lecz również uzyskany wynik wyróżnić należy: Filipa Dubiela, Julię i Aleksandrę Poździk, Olafa Lupę, Łucję Żelazny, Jakuba Rymarza, Zuzannę Gwozdę, Jakuba, Mateusza i Piotra Abraszków, Klaudię Malec, Julię Bednarz, Katarzynę Szuper, Julię Malinoś, Mateusza Łukaszczyka, Wiktora Sędłaka, Marcina Skubę, Krzysztofa Kurantowicza i Rafała Chyrchałę.

Szczegółowe informacje-wyniki indywidualne i drużynowe dotyczące zawodów można znaleźć na stronie www.megatiming.pl w zakładce zawody okręgowe.

http://www.megatiming.pl/contest/9b8befe4-3431-4f71-ae64-a52333a0945d