OTWARTE MISTRZOSTWA PUŁAW-mocny akcent na koniec sezonu.

Mocno podkreślili swój udział w Otwartych Mistrzostwach Puław zawodnicy Orki Zamość zajmując w punktacji medalowej 2 lokatę na 49 startujących klubów. Zwyciężyli gospodarze zawodów-Wisła Puławy, na trzecim uplasowała się Nava Skierniewice. Poza klubami z Lubelszczyzny startowały ekipy z Łodzi, Warszawy, Gdańska, Raciborza, Dąbrowy Górniczej, Zgierza, Kleszczowa, Malborka, Brzegu Dolnego, Radomia, Ciechanowa, Kwidzynia, Tomaszowa Mazowieckiego, Słupska, Rumi, Legionowa, Rudy Śląskiej, Konstantynowa Łódzkiego i Grudziądza.

Orka zdobyła największą ilość medali- 17 ( 8-3-6), tyle samo złotych co Wisła-14 ( 8-4-2) lecz tym razem na korzyść Wisły przeważył jeden medal srebrny. Zawody rozgrywane były w 4 kategoriach wiekowych: 9 i młodsi, 10-11 lat, 12-13 lat oraz 14 lat i starsi. Zawodnicy dwóch pierwszych kategorii ścigali się na dystansach 50 metrowych a dwóch kolejnych 50 i 200 metrowych. Każdy zawodnik miał prawo startować 2 razy. Wyścigi odbywały się na długiej ( 50 metrów) lecz odkrytej pływalni. Przy pogodzie( deszcz, wiatr i niska temperatura) jaka w niedzielę, 2 lipca panowała w Puławach, nikt nie spodziewał się spektakularnych wyników. Liczyły się tylko zwycięstwa-dla wszystkich warunki były jednakowe.

Medalistami Otwartych Mistrzostw Puław zostali:

Katarzyna Szuper-złoty na 50 m motylem i brąz na 50 m st. grzbietowym,

Julia Bednarz-złoty na 50 i 200 m stylem klasycznym,

Klaudia Malec-złoty na 200 m stylem zmiennym i brązowy na 50 klasykiem,

Julia Malinoś-złoto na 50 m stylem dowolnym,

Filip Łagoźny-złoty na 200 m stylem klasycznym i srebrny na 50 m tym samym stylem,

Zuzanna Sioma-srebrny na 200 m stylem motylkowym,

Klaudia Wróblewska-brąz na 50 i 200 m stylem motylkowym,

Rafał Chyrchała-brąz na 200 m stylem grzbietowym,

Igor Dubiel-złoto na 200 m i brąz na 50 m stylem motylkowym,

Olaf Lupa-złoto na 50 m stylem klasycznym,

Filip Dubiel-srebro na 50 m stylem motylkowym.

Na 3 miejscu wśród najlepszych zawodniczek 12-13 letnich za wynik na 50 m stylem dowolnym uplasowała się Julia Malinoś.

W tej samej kategorii, również na miejscu 3 wśród chłopców, za 50 klasykiem został sklasyfikowany Filip Łagoźny.

W ekipie Orki startowali jeszcze: Natalia i Emilia Hauzner, Martyna Niedźwiedź, Iza Kropornicka, Natalia Podolak, Kacper Pęk, Jakub Rymarz, Kacper Adamowicz i Krzysztof Kurantowicz.

Szczegółowe informacje na stronie mega timing.pl

Wiadomość z ostatniej chwili: PZP zamieścił zestawienie końcowe Drużynowych Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików 13 lat. Orka Zamość uplasowała się wyżej niż pobieżne wyliczenia! Miejsce 20 w stawce 126 klubów z całej Polski!