Pierwsza runda – Kraśnik luty 2015

W sobotę 21.02.2015r odbyła się w Kraśniku pierwsza w tym roku runda wojewódzka dzieci 11, 12 letnich w pływaniu. W zawodach wystartowało 17 klubów województwa lubelskiego a wśród nich zawodnicy Uczniowskiego Klubu Sportowego „Orka” Zamość. Zamojską „Orkę” reprezentowała grupa 22 pływaków i byli to:

– jedenastolatkowie – Klaudia Malec, Katarzyna Szuper, Magda Ulanicka, Joanna Sosnowska, Julia Bednarz, Zuzanna Sioma, Julia Malinoś, Daria Kołcon, Wiktoria Adamczuk, Jakub Abraszek, Norbert Wróblewski, Filip Łagoźny, Wiktor Wach, Hubert Kucharski,

-oraz dwunastolatkowie: Alicja Ściślak, Magda Chmiel, Oliwia Długosz, Dagmara Szcząchor, Kamil Rabiński, Kewin Mandziuk, Mikołaj Siwiec, Jakub Tokarski.

„Na wyróżnienie zasługują dwie zawodniczki, które świetnie popłynęły na swoich dystansach i są to Klaudia Malec – zdobywczyni dwóch złotych medali na dystansach 50 m stylem dowolnym uzyskując czas 32,69 i jest to obecnie 4 wynik w Polsce w swojej kategorii wiekowej, drugi złoty medal Klaudia zdobyła na dystansie 100 m stylem klasycznym z czasem 1:30,32 i jest to 3 wynik w Polsce. Bardzo dobrze spisała się Katarzyna Szuper, która zdobyła złoty medal na dystansie 100m stylem grzbietowym uzyskując rewelacyjny czas 1:19,91. Ten wynik daje Kasi drugie miejsce w Polsce. Ponadto Kasia ustanowiła nowy rekord klubu na tym dystansie, poprzedni należał do Katarzyny Sędłak i wynosił 1:22,21 , Kasia poprawiła ten wynik o prawie 2,5 sekundy. Należy dodać, iż medal brązowy zdobyła sztafeta mieszana dwunastolatków na dystansie 4x50m stylem dowolnym; płynęli w składzie: Alicja Ściślak, Magda Chmiel, Kewin Mandziuk, oraz Jakub Tokarski. Cieszy fakt, iż większość zawodników poprawiła własne rekordy życiowe co dobrze rokuje na kolejne pływanie w następnych rundach zawodach”, „Jeżeli moi zawodnicy włożą serce i pracę podczas treningu to kolejne rundy powinny być jeszcze ciekawsze”.

W klasyfikacji łącznej 11 i 12 latków młodzi pływacy zamojskiej „Orki” zajęli 5 miejsce.

Trener : Jarosław Lewicki