2 grudnia na pływalni w Zamościu odbyła się finałowa runda WLJ w pływaniu. Uczestniczyły w niej prawie wszystkie kluby województwa lubelskiego. Najmłodszymi, uprawnionymi do startu zawodnikami byli pływacy urodzeni w roku 1999 , górnej granicy wiekowej na tych zawodach nie ma. Nie ma też podziału na kategorie wiekowe. Zawody oprócz wyłonienia najsilniejszych drużyn województwa mają spełniać rolę ważnych sprawdzianów formy pływaków. W klasyfikacji drużynowej V rundy Orka uplasowała się na 4 miejscu a w klasyfikacji końcowej na miejscu 5 z 16 biorących udział klubów.

Zwyciężyła Skarpa Lublin przed Lublinianką Lublin i Avią Świdnik . Warto wspomnieć, że w jednej z pięciu rund zawodnicy Orki w ogóle nie uczestniczyli. Podczas zawodów zauważalny był wzrost formy wszystkich zawodników co nie jest bez znaczenia przed zbliżającymi się Zimowymi Mistrzostwami Województwa Lubelskiego w trzech kategoriach wiekowych:12-13, 14-15 lat i open. Jedyne miejsce na podium-3, wywalczyła Katarzyna Sędłak na 400m stylem dowolnym-4:36,36, na 200m stylem grzbietowym-2:30,88(życiówka) była 5. Punkty zgodnie z regulaminem zbierają również inni zawodnicy z czołówki w danej konkurencji. Coraz szybciej po przerwie spowodowanej kontuzją pływa Michał Brzuś: 6 na 200 grzbietem-2:15,62 i 4 na 100 zmiennym-1:01.32.

Dobrze pływali również Igor Radwański-8 na 50 motylem, Tomasz Nowak 5 na 100 klasykiem, Paula Sienkiewicz 7 a Ola Kapłon 8 na 50 dowolnym. Pozostali zawodnicy plasowali się na dalszych miejscach najczęściej z powodu wieku a co za tym idzie warunków fizycznych chociaż większość odnotowała skok w postaci życiówek nawet o 10 sekund na dystansie 100m( Patryk Wiórko na 100m st.zmiennym).

Zawodnicy mogli zaprezentować się w nowych koszulkach klubowych, które ufundowała PGE Zamość. Serdecznie dziękujemy.