Zimowe Mistrzostwa Województwa Lubelskiego 2014.

W dniach 13-14 grudnia na zamojskiej pływalni rozegrane zostały zimowe Mistrzostwa Województwa lubelskiego w pływaniu. W zawodach wystartowało 180 zawodników urodzonych w 2002 r. i starszych, z 18 klubów województwa lubelskiego: Wisły Puławy, AZS-AWF Biała Podlaska, Huragan Międzyrzec Podlaski, Olimpia Lublin, Avia Świdnik, Orlik Lublin, Delfinek Łuków, Żak Biała Podlaska, Lublinianka, Lider Chełm, Sparta Biłgoraj, Fala Kraśnik, Wodnik Krasnystaw, UKS 51 Lublin, Skarpa Lublin, Swim 10 Puławy, Olimpijczyk 23 Lublin i Orka Zamość. Zawody przeprowadzone zostały seriami na czas, od serii najsłabszej do najmocniejszej wg. czasów zgłoszenia a zawodnicy klasyfikowani w trzech kategoriach wiekowych: młodzik -12,13 lat, junior 14,15 lat i open.
Forma na niecały tydzień przed Mistrzostwami Polski seniorów i młodzieżowców, w których część ze startujących zawodników weźmie udział, była bardzo wysoka. Zdecydowana większość pływaków poprawiała swoje rekordy życiowe, poprawiono 10 rekordów okręgu w poszczególnych kategoriach wiekowych. Zawodnicy Orki 14 razy stawali na podium zdobywając  6 złotych, 3 srebrne i 5 brązowych medali. W klasyfikacji medalowej Orka zajęła wysokie 5 miejsce. Lokata mogła być wyższa gdy nie wycofanie się Michała Brzusia z dystansu 100 m stylem zmiennym i brak drugiego dnia Aleksandry Kapłon, która z powodu choroby musiała zostać w domu. Niezaprzeczalnie najlepszym zawodnikiem Mistrzostw Województwa był Michał Brzuś, który zwyciężał 6 razy. Wygrał na dystansie 50 i 100 dowolnym, 50 i 100 motylkowym, 50 i 100 grzbietowym. Najlepsze wyniki uzyskał na 50 i 100m stylem dowolnym, za które uzyskał 1337 pkt. Wśród medalistów znaleźli się jeszcze Mateusz Łukaszczyk i Aleksandra Kapłon. Mateusz wywalczył 3 srebrne medale: 50 i 100 m stylem grzbietowym i 200 m stylem zmiennym oraz 2 brązowe na 50m stylem dowolnym i 100 m stylem zmiennym a Ola 3 medale brązowe na 50 dowolnym, 100 motylkowym i 200 dowolnym. W barwach Orki Zamość udział w zawodach wzięli: Aleksandra Marczuk, Paulina Cholewińska, Maria Góra, Rafał Chyrchała, Mikołaj Pietrzniak, Szymon Półtorak, Bartosz Herc, Wiktor Sędłak, Lech Kawalec i Marcin Skuba. Wszyscy zawodnicy poprawiali swoje rekordy a w kilku przypadkach zabrakło naprawdę bardzo niewiele do medalu brązowego.